Wọn ko fun mi kaadi ibugbe nipa eke

Kaabo TO ALMANCAX FORUMS. O LE RI GBOGBO ALAYE TI O WA NIPA GERMANY ATI EDE Jámánì NINU Awọn Apejọ Wa.
    Apere Ohne
    Olukopa

Bugün terminim vardı auslanderamtta. Kimliğimi almak için. Termini 1 ay önce eve kimlik pin kodu gelince emin olarak internet üzerinden yapmıştım. Hatta yapmadan önce bana verdikleri kağıt üzerindeki seri numarayla gelip gelmediğinikontrol etmiştim. Her şey tamamdı ve alıma hazır beni bekliyordu. Termin yaptım tam 1 ay önce. Bugün termine gittim ve oturumumu uzatan kadın. Arkadaşlar hata yapmış kimliginiz gelmediği halde geldi diye termin vermişler dedi. Bu imkansız çünkü sorgulattım geldi yazıyordu internette. Semptember yani 1 buçuk ay sonra bana mail at görürsem cevaplarım falan dedi. Gelip gelmediğini september bana sor dedi. Sonra hemen eşimi aradım. Çünkü 1 ay önce evden ayrıldım. Ayrılmadan önce oturum yenilemiştik beraber. Hemen ardından evi terk ettim. Anlaşamıyoruz diye. Eşim bana onlara mail attığını onu bırakıp gittiğimi falan yazmış. Yani bu maile dayanarak bana oturum kartımı vermiyorlar mı? Polislik hiçbir şey yok. 6 yıl aynı çatı altında yaşadım. Eşim benden 16 yaş büyük bu arada. Ama ben almanyada kalmayı hakettim. Bunlar neden böyle yapıyor şimdi? Bana frankfurttan bu işleri yapan iyi bir avukat önerebilir misiniz?

Apere Ohne
    Olukopa

Birde bende ki fiktionbescheinigung 11. aya kadar. Olduda o zamana kadar kartimi alamadim. Yeni bir fiktionbescheinigung icinde onlara ulasamadim. Ne yapmam lazim? Benim calismam lazim. Fiktionbescheinigung süresi bitince otomatikmen issiz kalmis olacam.

líle
    Olukopa

Selam bir sey cikmaz o isten varsin 11 ci ayda versinler eninde sonunda verecekler oturuma basvurdugun ve evden ayrildigin tarih arasinda soyledigine gore 15 gun var sikinti olmaz son secenek avukat. Zaten b1 varsa 7 senen dolunca Alman vatandasi olursun bu kadar basit dert etme kendine bunu

Apere Ohne
    Olukopa

Peki kalpsiz ben eşimle birlikte oturuma başvurmuştum dediğin gibi 15 gün sonra evi terkettim. Eşimde hemen mektup yazmış evi terkettim diye ve bir sürüde yalan yanlış şeyler yazmış. Peki bana diyebilirler mi? Sen evdem ayrılmışsın artık bağımsız gibisin o yüzden yeniden bağımsız olarak antrag vermek zorundasın derler mi? Bu da uzun bir süreç ve 11. Aya kadar oturum kartımı yada yeniden fiktionbescheinigung alamazsam işsiz kalacam. İşsiz kalıncada beni almanyadan kovmamaları gibi bir engel kalmayacak

Ben başvuralı 6 ay olacak neredeyse, ama henüz kartım gelmedi, yabancılar dairesi bir sınırdışı işlemi olduğu zaman 1 saatte hallediyor işlemleri, ama oturum vermeye işi uzatıp duruyorlar. Ayağında kara lastik ile Afganistandan gelen ayıya 1 ay içinde 3 yıllık kart verdiler, okuma yazması yoktur, ama bizlere böyle zorluk çıkarıyorlar

líle
    Olukopa

Sen oturuma basvurdugunda esinle beraberdin ve orada o gun imza attin kartin gelmemis olsa bile o. Gunden itibaren suresiz sahibisin yasaya gore sikinti cikacagini sanmiyorum. Ayni seyleri tekrardan yazmak. Zorunda kaliyor7m ama esten bagimsiz zaten vize alabiliyorsun vatandasliga basvurursun 7 senen dolunca oldu bitti bosa panik. Yapiyorsun seni niye turkiyeye gondersinler? O evreyi sen coktan aştın

Apere Ohne
    Olukopa

Kalpsiz ben evi terkedince esim benim memuruma hem mail hemde mektup yazmis. Onu terkettigimi onunla almanya icin evlendigimi falan yazmis. Yalan yanlis bir sürü sey yazmis. Benim korkum bu yalan dolan seyleri ausländeramtin ciddiye almasi. Zaten bana o memur oturum kartimi bu yüzden vermedi bence. Bizi arastiriyorlardir. Halbuki alakasi yok biz severek evlendik. Gizlilikten dolayi esin mektup atti diyemedikleri icin september sadece bana mail atacaksin gelip gelmedigini soracaksin dedi kadin. Niye sadece ona soruyorum orda baska calisan yok mu? Sen düsün artik dönen dolaplari.

líle
    Olukopa

bazen sizleri anlayamiyorum panik yapiyorsunuzda bu kadar yapilmazki sagdan soldan duydugun vs yada esinin dediklerine inanma kardesim ya  sene ayni evde kalmissin boyle bir evlilik sahte olabilirmi Allah askina :)bosu bosuna kendini heba ediyorsun
    sana mecbur suresiz verecekler bos ver suresizi 7 senen dolunca alman vatandasi ol kafan rahatlasin hep ayni seyleri soylemek zorunda kaliyoruz isine gucüne bak bunlari takma kafana emin olmasam boyle yazmazdim

Apere Ohne
    Olukopa

Kalpsiz anlamadım. Sağdan soldan duyma değil eşim gerçekten mektup yazmış onu terkettiğimi onunla almanya için evlendiğimi falan yazmış. Şu an derdim süresiz değil artık. Hali hazırda başvurmuş olduğum bana yeniden verilen 3 yıllık oturum kartımı sağsalim alabilmem.

líle
    Olukopa

Bu saatten sonra esin kime nereye mektup yazarsa yazsin inanmaz kimse inansa bile mahkemede gene hakkini alirsin 6-7 senelik evlilik yalan olabilir mi? Oyle olsa iki sene sonra bosanirdiniz vs

7 ay sonra mektup geldi, yabancılar dairesi görüşmek için Termin verdi haftaya, benimle birlikte başvuran 2 tane afgana 1 ay sonra oturum verdiler, ben halen uğraşıyorum

Ṣe afihan awọn idahun 10 - 1 si 10 (lapapọ 10)
  • Lati fesi si koko yii O gbọdọ wọle.